مجموعه ترنج شما را به خرید بهترین محصولات رنگ و اپوکسی دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

خرید آنلاین ضد زنگ دو جزئی زینک ریچ

آنچه در این مقاله می خوانید...

ضد زنگ دو جزئی زینک ریچ چیست؟انواع رنگ های ضد زنگ دوجزئی زینک ریچ اپوکسیموارد استفاده از ضد زنگ دو جزئی زینک ریچ چیست؟

ضد زنگ دو جزئی زینک ریچ چیست؟

ضد زنگ دو جزئی زینک ریچ نوعی لایه پوششی برای محافظت از سطوح فلزی در برابر زنگ زدگی و خوردگی است. ماده موثری که در این ترکیب، برای سطوح فلزی، حفاظت کاتدی ایجاد می کند، زینک فسفات است که با فرمول Zn3(Po4)2 تعریف می شود.

علت نامگذاری این محصول، به دلیل تشکیل شدن آن از دو جزء پودر زینک (روی) و یک مایع رزین رنگی اپوکسی است. این دو جزء، اصطلاحاً اجزای A و B خوانده شده و با توجه به ترکیب در نظر گرفته شده توسط کارخانه تولید کننده این محصول، درصد ترکیب نمودن این دو جزء متفاوت است.

لازم به توضیح است، با توجه به ماهیت دو جزئی این ترکیب، انبار نمودن و نگهداری آن به سادگی امکان پذیر است، اما پس از ترکیب نمودن، باید بلافاصله آن را استفاده نمود تا ضد زنگ دو جزئی زینک ریچ ترکیب شده، خاصیت خود را ازدست ندهد. رنگ این ترکیب عموماً خاکستری روشن است.

انواع رنگ های ضد زنگ دوجزئی زینک ریچ اپوکسی


رنگ های زینک ریچ اپوکسی در صنایع مختلف نفت و گاز و ساختمان و صنایع بنا بر ویژگی ها و منطبق با استاندارد رنگ و کوتینگ SSPC Paint 20 به سه گروه عمده تقسیم می گردند
۱-دسته اول مشتمل بر رنگ های معدنی حل شده در آب مثل سیلیکات های فلزات قلیایی، فسفات ها و تصحیح کننده ها می باشند که بعد از اعمال بر روی یک سطح تعیین شده می بایستی از طریق گرما و حرارت یا محلول های خشک کننده به شکل مناسبی خشک شوند.
۲-دسته دوم : مشتمل بر رنگ های معدنی تا حدی حل شده در آب مثل سیلیکات های فلزات قلیایی حل شده در آب، انواع نمک های چند ظرفیتی سیلیکات آمونیوم، فسفات ها و تصحیح کننده ها می باشد. اما جهت انجام عملیات خشک سازی این رنگ ها به یک عکس العمل بین سطح استیل یا فولاد و سیلیکات روی نیاز می باشد که در طی پروسه مزبور خشک شدن کامل سطح، آب و کربن دی اکسید تبخیر می شوند.
۳-دسته سوم: مشتمل بر رنگ های معدنی محلول در حلال هستند؛ تیتان، سیلیکات های آلی و تصحیح کننده های پلیمری، نمونه هایی از این طیف رنگ ها می باشند. رطوبت موجود در آب و هوای جوی تاثیر زیادی در نحوه اجرای این رنگ ها و تکمیل عملیات هیدرولیز دارد

ضد زنگ دو جزئی زینک ریچ از ترکیب دو ماده موثر روی و رزین اپوکسی تشکیل می شود.

موارد استفاده از ضد زنگ دو جزئی زینک ریچ چیست؟


با توجه به مقاومت خوبی که توسط ضد زنگ دو جزئی زینک ریچ در برابر خوردگی و زنگ زدگی ایجاد می شود، از ضد زنگ دو جزئی زینک ریچ در بدنه کشتی های اقیانوس پیما، سطوح داخلی و خارجی مخازن نفت و گاز، تانکر های حمل سوخت و فراورده های نفتی، اسکلت فلزی برج ها، سطوح اجزاء و دستگاه های صنعتی بزرگ به¬کار¬گرفته شده در کارخانجات و سایر ابنیه مهم استفاده می شود.

نکته قابل توجه در هنگام استفاده از این محصول، رعایت نکات فنی، برای حصول بهترین نتیجه است. از جمله مواردی که باید در هنگام استفاده از این محصول در نظر داشته باشیم می توان به تمیز بودن سطح مورد نظر اشاره کنیم.

همچنین دمای محیط، باید در محدوده ۵ تا ۴۰ درجه سانتی گراد باشد. با توجه به استفاده از پودر روی خالص در این ترکیب، لازم است این نوع از ضد زنگ، قبل از استفاده به خوبی هم زده شود و بعد از ۱۵ دقیقه استراحت دادن به ترکیب، تا ۷ ساعت استفاده گردد.

می توان به روش های مختلف از جمله با استفاده از قلم یا اسپری هوای فشرده، ترکیب را روی سطوح مورد نظر اعمال نمود. بسته به دمای محیط، زمان خشک شدن اولیه این ضد زنگ، بین ۲ تا ۳ ساعت زمان برده و پس از حدود ۷ ساعت می توان لایه دوم را روی آن اعمال کرد.

این ترکیب، علاوه بر حفاظت شیمیایی، با چسبندگی بالا، نوعی پوشش مکانیکی نیز روی سطوح ایجاد نموده تا عملکرد بهتری داشته باشد.

با توجه به موارد ذکر شده، این محصول متقاضیان بسیاری در بازار دارد. خرید آنلاین عمده ضد زنگ دو جزئی زینک ریچ باعث کاهش هزینه های تولید می گردد. لذا پیشنهاد می گردد جهت دریافت بهترین قیمت فروش عمده ضد زنگ دو جزئی زینک ریچ با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

مهندس جوهری

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

مجموعه ترنج شما را به خرید بهترین محصولات رنگ و اپوکسی دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *